BLW’ye Sonradan Başlayanlar Neler Yapabilir?

Bebeğiniz 12 ayını doldurdu. Bundan sonra ne yapmalısınız?
Cevapla
Kullanıcı avatarı
titizanne
Site Admin
Site Admin
Mesajlar: 1030
Kayıt: Cum May 26, 2017 8:14 am
Cash on hand: Locked
Bank: Locked
Konum: İstanbul
Has thanked: 3 time

BLW’ye Sonradan Başlayanlar Neler Yapabilir?

Mesaj: # 191Mesaj titizanne
Pzt May 29, 2017 10:49 am

BLW yöntemi esasında katı gıdaya geçildiği andan itibaren benimsenerek, kademe kademe ilerlenen bir yöntemdir. Amaç ilk olarak doğada her canlıda olduğu gibi, insanın da içinde bulunan “hayatta kalma” içgüdüsünü ve buna bağlı olarak yemek yeme dürtüsünü harekete geçirmektir. Başından beri bu yöntemle beslenen bebekler acıktıklarında, önlerine yemek konulduğunda onu ağzına götürüp midesine indirmeyi gayet doğal bir akış içerisinde yaparlar. Fakat beslenme işi ebeveynin kontrolünde olan bir bebeğin, karnını kendi kendine doyurma içgüdüsüne büyük ölçüde ket vurulduğu için onların zaten doğalarında var olan bu süreci yeniden keşfetmesi için belli bir zaman dilimine ihtiyaçları vardır. Bu noktada ebeveynlere tavsiyelerimizin en başında “sabır” ve “kararlılık” geliyor. Daha önce belki de yemeğine hiç dokunmamış bir bebeğin, önüne konulan yiyeceğin onun için oyuncaktan öte bir şey olmadığını normal karşılamamız gerekiyor. Bu süreçte en büyük iş, bebekten öte ebeveyne düşüyor.

Öncelikle belirli bir yemek saati düzenlenmesi gerekiyor. Bu saatler bebeğin normal düzeyde acıktığı saatlere denk getirilmelidir. Daha çok yesin ümidiyle bebeğin daha çok acıkmasını beklemek doğru bir yol olmadığı gibi, bebeğin agresifleşerek yemek sürecini keyifsiz geçirmesine neden olacaktır. Yemek saati geldiğinde ailece (ya da bakan kişi/kişiler ile birlikte) sofraya oturulup birlikte yemek yenmesi, bebeğin sofra düzenine alışmasına ve düzenli bir yemek kültürü edinmesine yardımcı olmaktadır.

Devamı...
Gizli İçerik
Bu forum gizli içeriği görebilmeniz için üyelik gerektiriyor.edahorozlu
Yeni Üye
Yeni Üye
Mesajlar: 6
Kayıt: Sal May 30, 2017 6:54 am
Cash on hand: Locked
Konum: İstanbul

Re: BLW’ye Sonradan Başlayanlar Neler Yapabilir?

Mesaj: # 248Mesaj edahorozlu
Sal May 30, 2017 9:33 am

Çoçuğum 18 aylık ve bilmeden blw yapıyormuşuz. Bundan sonra tam anlamıyla doğru şekilde yapacağız insallahhhh

AfifeEmir
Yeni Üye
Yeni Üye
Mesajlar: 1
Kayıt: Çrş Eki 02, 2019 11:51 am
Cash on hand: Locked

Re: BLW’ye Sonradan Başlayanlar Neler Yapabilir?

Mesaj: # 23919Mesaj AfifeEmir
Çrş Eki 02, 2019 12:00 pm

Benim oglum 11 aylık. Ama pütürlü dahi yiyemiyo sadece yogun kıvamlı püre halinde yiyor. Hemen ögürüryo kusuyo. Araştırırken blw yi yeni ögrendim bilmiyordum kaşıkla yediriyordum. Şimdiden sonra yapabilecegim bişey varmı böyle ögürüp kusarken önüne bişeyler koyup 11 aylıkken başlıyabilirmiyim

Cevapla

“1 Yaş Sonrası BLW” sayfasına dön