27 Haftalık Gebelikte Bebek Hareketlerinin Azalması Normal mi?

Hamilelikte 27.Hafta
Cevapla
Kullanıcı avatarı
titizanne
Site Admin
Site Admin
Mesajlar: 1030
Kayıt: Cum May 26, 2017 8:14 am
Cash on hand: Locked
Bank: Locked
Konum: İstanbul
Has thanked: 3 time

27 Haftalık Gebelikte Bebek Hareketlerinin Azalması Normal mi?

Mesaj: # 23312Mesaj titizanne
Çrş Eyl 20, 2017 11:21 am

Bebeğin hareketlerinin yoğunluğu değişebilir. Anne adayları genellikle bir bebeğin ne sıklıkta hareket etmesi gerektiğini sorarlar. Bebek çok hareket ederse ya da hareketleri yavaşlarsa endişelenmeleri gerekip gerekmediğini öğrenmek isterler.

Genellikle sık hareket eden bebek güven vericidir ama bebeğim çok fazla hareket etmediği sakin zamanlar geçirmesi de normaldir. Hareketsiz bir bebek de pekâlâ sağlıklı olabilir.

Bebekler sürekli hareket etmezler, nasıl bizler de günün bazı saatlerini dinlenmeye ve uyumaya ayırırız onlar da günlerini düzenli yaşarlar. Veya sen hareketli iken o sakinleşir, sen sakinleştiğin zaman o hareketlenir.

Gebelik ilerledikçe bebeklerin hareket ve uykusu düzene girer. 1-3 saat arası artan ya da azalan hareketlilik dönemleri olur. Fakat her zamankinden farklı bir durgunluk ve hareketsizlik varsa, alışkın olduğun şekilde aktif değilse doktorunla konuşmanda fayda var.

27 haftalık gebelikte bebek çok hareketli ise bunda şaşılacak bir şey yoktur. Çünkü bebeğin en hareketli zamanı 27-32 haftalar arasıdır. Artık yumruk atacak, tekmeleyecek kadar büyümüştür ve hala içeride yeterince hareket edebileceği kadar alan vardır.Cevapla

“27.Hafta” sayfasına dön