31 Haftalık İkiz Gebelik

Hamilelikte 31.Hafta
Cevapla
Kullanıcı avatarı
titizanne
Site Admin
Site Admin
Mesajlar: 1030
Kayıt: Cum May 26, 2017 8:14 am
Cash on hand: Locked
Bank: Locked
Konum: İstanbul
Has thanked: 3 time

31 Haftalık İkiz Gebelik

Mesaj: # 23352Mesaj titizanne
Çrş Eyl 20, 2017 11:43 am

Çoğul gebeliklerle ilgili en büyük problemler erken doğumlardır. Cenin sayısı arttıkça, gebelik haftasının süresi ve her bir bebeğin doğum kilosu azalır. Yine de bu her vaka için geçerli değildir.

İkizler için ortalama hamilelik süresi yaklaşık 37 haftadır. Üçüzler için ise hemen hemen 35 haftadır. Bebeklerin rahimde kaldığı her haftada organların ve sistemlerin olgunlaşması ile birlikte doğum kiloları da artar.

Çoğul gebeliklerde amaç, prematüre doğumdan kaçınmak için hamileliğe mümkün olduğunca devam etmektir. Bunun en iyi yolu yatak istirahatidir. Bütün hamilelik boyunca düzenli aktivitelere devam etmek mümkün olmaz. Doktorun yatak istirahati tavsiyesine uymak gerekebilir.

Bazı araştırmacılar erken doğum sancılarını kesmek için kullanılan ilaçların prematüre doğumu önlemede çok önemli olduğuna inanırlar. Bu ilaçlar, erken doğum sancılarının başlamaması için rahmi rahatlatmakta kullanılır.

Doktorunun söylediklerini sıkı bir şekilde takip et. Bebekleri taşıyabildiğin her gün ve her hafta, onların daha fazla olgunlaşmaları ve gelişimlerini tamamlamaları anlamına gelir.Cevapla

“31.Hafta” sayfasına dön