Hamileliğin 27.Haftası / Ceninin 25.Haftası

Hamilelikte 27.Hafta
Cevapla
Kullanıcı avatarı
titizanne
Site Admin
Site Admin
Mesajlar: 1030
Kayıt: Cum May 26, 2017 8:14 am
Cash on hand: Locked
Bank: Locked
Konum: İstanbul
Has thanked: 3 time

Hamileliğin 27.Haftası / Ceninin 25.Haftası

Mesaj: # 23311Mesaj titizanne
Çrş Eyl 20, 2017 11:20 am

Hamileliğin altın çağı yani 2.trimesterı sona eriyor ve bundan biraz daha zorlu ve ağır bir döneme doğru ilerliyorsun. Ama iyi haber doğuma artık daha az zaman kaldı. Sonunda kazanan her şekilde sen olacaksın. Çektiğin tüm zorluklara değecek. Merak ettiğini biliyoruz, lafı daha fazla uzatmayalım: 27 haftalık gebelikte neler olur?

Bu haftaya 27 haftalık gebelik kaç aylık? Sorusu ile başlayalım. 27 haftalık hamile bir kadın, 6.ayını doldurmak üzeredir. Yani bu hafta sona erdiğinde 27 haftayı, 6 ayı, 2 trimesterı geride bırakacaksın.

27 Haftalık Gebelik Bebek Gelişimi
Müjde! Artık bebeğinin boyu kafadan popoya değil, tepeden tırnağa ölçülebilecek. Bu hafta tam boyu neredeyse 40 cm’e yakın. 27 haftalık gebelikte bebeğim kilosu ise 1 kilo veya biraz daha üzerinde.

Bu hafta bebeğinin ağzında doğumda olacağından daha fazla tat alma tomurcuğu var. Bu da senin yediklerini amniyotik sıvı aracılığı ile fark etmekle kalmayıp tepki bile verebileceği anlamına geliyor. Mesela bazı bebekler baharatlı yiyeceklere hıçkırarak tepki verirler. Ya da baharat tadını alınca tekme atabilirler.

Ciğerleri, karaciğeri ve bağışıklık sistemi henüz tam olarak olgunlaşmamış olsa da çok az kaldı. Eğer bu hafta dünyaya gelecek olsaydı yaşama şansı yaklaşık %85 olurdu.Cevapla

“27.Hafta” sayfasına dön